UTILITAS kestlikkuse ja ESG aruanne

Projekti eesmärk oli luua Utilitase aastaaruande struktuur, aidata valida sobivaid mõõdikuid, kirjutada kestlikkuse ja ESG teemade sisu ning kujundada aruande eestikeelsed ja ingliskeelsed versioonid.

Peamised tegevused

Kontseptsiooni loomine

Leppisime Utilitase juhatusega kokku aruande kontseptsiooni ja formaadi osas. Otsustasime mitte järgida formaalselt ESG aruandlusstandardeid, vaid võtta need eeskujuks.

Struktuuri loomine

Analüüsisime Utilitase praegusi aruandluspraktikaid ja pakkusime välja uue aastaaruande struktuuri peatükkide ja teemade kaupa, koondades ärilise ülevaate, ESG ja kestlikkuse juhtimise ning finantstulemused aastaaruandesse.

Kaardistamine

Kaardistasime, millised ESG ja kestlikkuse teemad omavad olulist mõju Utilitase tegevusele ning millest aruandes kajastada (vastavuses rahvusvaheliste võrdlusaluste, regulatsioonide, sektori juhiste ja heade tavadega).

 

Mõõdikute määramine

Soovitasime aruandluseks keskkonna, sotsiaalse mõju ja vastutustundliku juhtimise (ESG) mõõdikuid (KPI-sid) tulemuste/andmete esitamiseks.

Sisu arendamine

Intervjueerisime Utilitase ärijuhte ja valdkonnajuhte, et kaardistada viimase aasta juhtimistavad ja arengud. 

Disain

Kujundasime aruande lõplikud versioonid Utilitase visuaalse identiteediga – eestikeelsed ja ingliskeelsed, veebis ja trükis.

Tulemused

Tulemuseks oli põhjalik ja terviklik 2020. aasta aastaaruanne, millel on atraktiivne ja kergesti loetav kujundus, mis kirjeldab kestlikkuse konteksti ja olulisust Utilitase jaoks, vaadeldava aasta tegevusi ja tulemusi ning tuleviku ambitsioone ESG ja kestlikkuse vallas. 2021. aasta aruandes aitasime edasi arendada kujundust, täiendada sisu ja lisada uusi vaatenurki, kus see oli vajalik.

Projektijuht ja meeskond

Marko Siller (2020. a projektijuht), Markus Kivimägi (2021. a projektijuht, ESG aruandluse ekspert), Taavi Vaasma (keskkonnaekspert, partner), Madis Kivi (disainer)