Elame maailmas, kus ligipääs infole on lihtsam kui kunagi varem. Inimestel tekib ootus saada teada, kuidas asjad tegelikult on. Üha rohkem nõutakse avatust ka ärisektorilt. Maine, kliendisuhte, töötajate ja finantsedu hoidmiseks peab neile ootustele vastama.

Infot ja andmeid tarbides oleme kollektiivselt üha targemad ja nutikamad. Oskame küsida "miks" ja "kuidas". Meil Eestis suurendab ootust avatusele ja läbipaistvusele ka aina jõukam ja täiskasvanulikult küpsem ühiskond. 

Tegime uuringu:

Analüüsisime, kui läbipaistev on 100 Eesti suurima mõjuga ettevõtte kommunikatsioon - kui avatud nad on oma äritegevuse sotsiaalsetest ja keskkonnamõjudest rääkimisel ning laiema ühiskondliku rolli käsitlemisel.

Need 100 ettevõtet annavad tööd 80 000 inimesele (koos peredega mõjutavad umbes 1/5 eestlastest), teenivad 1/3 kogu Eesti ärisektori käibest, müüvad oma tooteid ja teenuseid igapäevaselt ilmselt kõigile Eesti elanikele - nende mõju meie igapäevaelule on väga suur.

Uurisime nende aastaaruandeid (loe, miks just aastaaruanded), et saada teada, mis teemadel ja kuidas nad kirjeldavad seda, mis on finantsnumbrite taga, mis põhimõtete järgi ettevõtet juhitakse, kuidas inimestesse, keskkonda ja ühiskonda tervikuna suhtutakse.

Tulemused:Uuringu täisraporti saamiseks sisesta oma e-posti aadress (me ei hakka spämmima):
Email again:
Kinnituseks tee linnuke

Raportist leiad lisaks koondtulemustele:
  • aastaaruannetes kõige avatumate ettevõtete nimed - TOP14;
  • tugevamad ja nõrgemad alateemad ning iga valdkonna detailsed tulemused;
  • eri tüüpi ettevõtete tulemused (börsi- ja riigifirmad; Eesti ja väliskapital; tarbijabrändid ja B2B);
  • võrdluse Eesti peamiste ekspordipartnerite tasemega;
  • järeldused ja ettepanekud tööandja maine, eksporditurgude ja äristrateegiaga jt teemadega seoses.

Kontakt:

Marko, marko@sustinere.ee, 5621 2898

Kui tahad, siis kutsu meid oma ettevõttesse tutvustama uuringu tulemusi ja järeldusi, maailmatrende (sh aruannete vormi ja kujunduse head näited) ning personaalseid soovitusi teie ettevõtte inimestele. Ära karda, me ei kirjuta selle eest arvet.