Uuringu kokkuvõtte alla laadimiseks sisesta oma e-posti aadress leheküljel allapoole kerides!
- - - - - -

Jätkusuutliku arengu, iseäranis keskkonna- ja kliimamõju teemad on muutunud viimase aastaga Eestiski olulisemaks kui iial varem. Koos sellega ka populaarsemaks. Sellest räägitakse rohkem. Ka ärisektor saab aru, et tuleb oma seisukoht kujundada. Vastutustundliku tegevuse ja jätkusuutlikkuse teemadest rääkimine tundub üha rohkematele oluline. Ja kasulik. Kasvav infohulk sel teemal muudab olulise ja usaldusväärse sisu eristamise aina tähtsamaks.

Kuidas Eesti ettevõtted enda huvigruppe ja laiemat avalikkust oma tegevuse, plaanide, arengute ja mõjuga kursis hoiavad?

Tahtsime teada, mis on Eesti tase:

Analüüsisime, kui avatud on Eesti suurima mõjuga ettevõtted – kui põhjalikult nad aastaaruannetes oma tegevuse keskkonna- ja sotsiaalset mõju, juhtimispraktikat (environmental, social, governance - ESG), jätkusuutliku arengu aspekte ning laiemat ühiskondlikku rolli käsitlevad.


Uurisime 100 suurima mõjuga ettevõtte 2019 aastaaruandeid (loe, miks just aastaaruanded). Hindasime, milliseid teemasid nad kajastavad ja kuidas kirjeldavad seda, mis on finantsnumbrite taga – mis põhimõtete järgi ettevõtet juhitakse, kuidas inimestesse, keskkonda ja ühiskonda tervikuna suhtutakse. Hindasime ka aruannete koostamise kvaliteeti.

Tulemused:


Lae põhjalikum kokkuvõte siit alla:
Uuringu täisraporti saamiseks sisesta oma e-posti aadress ja vajuta nuppu. Nii saad ligipääsu PDF failile. Ära muretse, me ei hakka spämmi saatma ja hoiame andmed kaitstud.

Email again:

Raportist leiad lisaks koondtulemustele:
  • aastaaruannetes kõige põhjalikumate aruannetega ettevõtete (nn TOP18) nimed;
  • tugevamad ja nõrgemad alateemad ning iga kategooria detailsed tulemused;
  • eri tüüpi organisatsioonide võrdluse (börsi- ja riigifirmad; Eesti ja väliskapital);
  • tegevusvalkondade keskmised koondtulemused;
  • muutused võrreldes eelmise aastaga;
  • olulisemad tähelepanekud.

Telli personaalne diagnostika ja tagasiside:
Kui tahad teada oma organisatsiooni detailseid tulemusi, võrdlust teistega ja soovitusi oma aruande arendamiseks, siis kliki siia. Pakume personaalset diagnostikat ka neile, kelle raporteid uuringu raames ei analüüsinud - hindame teie aastaaruannet eraldi.

* * * * *

Kontakt:

Marko, marko@sustinere.ee, 5621 2898

Soovi korral kutsu meid uuringu tulemusi, järeldusi ja maailmatrende silmast-silma tutvustama.