ESG (environmental-social-governance) aruandlusest saab lähiaastatel tavaline turupraktika. Pea kõik suurettevõtted Põhjamaades ja Lääne-Euroopas avalikustavad ESG infot aastaaruannetes juba niikuinii. Euroopa Liidu uute nõuetega muutub see kohustuseks ka üle 250 töötajaga Eesti ettevõtetele. Kuid pankade ja suuremate firmade raporteerimise kohustus tekitab laiema nõudluse, pannes ka väiksemaid ettevõtteid oma ESG infot avalikustama - selleks, et saada osa rahastuses ja riigi toetustest, B2B klientide tarneahelatest.

ESG raporteerimiseks tekib ühtne standard - vorm, teemad ja mõõdikud, mida peab avalikustama. Oma analüüsiga uurisime kui valmis on Eesti 100 suurimat ettevõtet - milline on tänane tase, kus on puudujäägid võrreldes ELi nõuete ja rahvusvahelise praktikaga. 

Eesti TOP100 ettevõtte ESG aruandluse tase:

Teeme analüüsi alates 2017. aastast. Sel korral esmakordselt üle Baltikumi - Eesti, Läti ja Leedu TOP100 ettevõtet. Eesti 100 suurima ettevõtte 2021. aasta kohta käivate tegevusaruannete (2022 uuring) tulemused on siin:

2022. aasta uuringu tulemused:

Lae põhjalikum uuringu tulemuste kokkuvõte siit alla:
Uuringu täisraporti saamiseks sisesta oma e-posti aadress ja vajuta nuppu. Nii saad ligipääsu PDF failile. Ära muretse, me ei hakka spämmi saatma ja hoiame andmed kaitstud.

Email again:

Raportist leiad lisaks koondtulemustele:
  • Eesti ettevõtete taseme võrdluse ELi ESG regulatsioonide nõuetega - raporteerimiseks kohustuslike ESG teemade kaupa;
  • aastaaruannetes kõige põhjalikumate ja süsteemsemate aruannetega ettevõtete (nn TOP21) nimed;
  • enim ja vähim kajastatud teemade, iga analüüsitud teema-kategooria  detailsed tulemused;
  • eri tüüpi organisatsioonide võrdluse (börsi- ja riigifirmad; Eesti ja väliskapital);
  • tegevusvalkondade keskmised koondtulemused;
  • muutused võrreldes eelmise aastaga;
  • võrdluse Läti ja Leedu 100 suurima ettevõtte tasemega;
  • olulisemad tähelepanekud ja järeldused.

Telli personaalne diagnostika ja tagasiside:
Kui tahad teada oma organisatsiooni detailseid tulemusi, esmast võrdlust ELi aruandluse direktiivi nõuetega, võrdlust teiste ettevõtetega ja soovitusi oma aruande arendamiseks, siis kliki siia. Pakume personaalset diagnostikat ka neile, kelle raporteid uuringu raames ei analüüsinud, st polnud valimis - hindame teie aastaaruannet eraldi.

* * * * *

Kontakt:

Markus Kivimägi, markus@sustinere.ee

Soovi korral kutsu meid uuringu tulemusi, järeldusi ja maailmatrende silmast-silma tutvustama.