Sustinere alustas koostööd Põhjamaade ühe juhtiva jätkusuutlikkuse agentuuriga Enact

Blogi

Comment
Uudis 6. veebruaril 2019

Head kliendid, koostööpartnerid ja sõbrad,

Meil on rõõm teiega seda uudist jagada! Sustinere käivitas strateegilise koostöö Põhjamaade ühe suurima jätkusuutlikkuse ja ühiskondliku vastutuse teemale spetsialiseerunud nõustamisfirmaga Enact Sustainable Strategies. Kahe ettevõtte tugevusi kombineerides suudame pakkuda parimaid jätkusuutlike strateegiate ja vastutustundliku juhtimise lahendusi äri- ja avaliku sektori organisatsioonidele Eestis, Lätis ja Leedus.

Fotol Sustinere ja vaid üks osa Enacti meeskonnast

Koostöö kasu meie klientidele:
  • Maailmas jätkusuutlikkuse teemadel tipus olevate Rootsi, Soome, Norra ja Taani kogemus.
  • Põhjamaade suurima sellele valdkonnale spetsialiseerunud agentuuri lahendused.
  • Kombinatsioon Põhjamaade ja Baltikumi turgude eripärade tundmisest.  

Avalikkuse kasvav tähelepanu juhtimiseetika ja läbipaistvuse, ühiskondliku sidususe ning keskkonnamõju osas paneb organisatsioone neid teemasid aina teadlikumalt käsitlema. Tõhusamate lahenduste pakkumiseks oma klientidele peame enda võimekust pidevalt arendama. Värske koostöö Enactiga on meie ambitsioonide üks peamisi sambaid.

Tipptasemel teenus: Koostöös Enactiga suudame liita kahe meeskonna kompetentsid ja erinevate turgude eripärade tundmise ning pakkuda oma klientidele tipptasemel tuge. Kuna tegutseme üle Baltikumi, toetab koostöö meie püüdlusi ka seal.

Uus väärtus eksportijatele: Rootsi ja Soome on Eesti peamised väliskaubanduspartnerid. Sealsed ühiskonnad ja ettevõtted on jätkusuutliku majanduse ja elukeskkonna kujundamisel maailma tipus. Ühelt poolt on partnerlus võimalus jagada meie klientidele sealset kogemust. Teiseks kasvab seeläbi meie suutlikkus aidata Eesti firmadel leida eksporditurgudega rohkem ühist keelt ka neil teemadel. Sageli näeme kui keerukas on otsustada, millest alustada ja kuhu oma ühiskondliku vastutuse fookus seada, siin saamegi abiks olla.“

Enacti asutaja ja tegevjuhi Mattias Iweborgi sõnul on koostöö Sustinerega ettevõttele suurepärane võimalus olla oma Põhjamaade klientide jaoks olemas ka siis kui nad Balti riikides tegutsevad. "Saame oma klientidele pakkuda kõrgetasemelist ja strateegilist tuge koos usaldusväärse kohaliku partneriga ja mõistagi toetame Sustineret kohalike klientide teenindamisel,“ lisas ta.

Sustinere ja Enacti koostöö avalöögiks on 5. märtsil 2019 Tallinnas ühiselt korraldatav seminar.


Mis on Enact?

Enact Sustainable Strategies (www.enact.se) on 2005. aastal asutatud jätkusuutlikele strateegiatele ja vastutustundlikule juhtimisele spetsialiseerunud koolitus- ja konsultatsiooniettevõte peakontoriga Stockholmis. 14 aastaga on nad kasvanud Skandinaavia suurimaks puhtalt jätkusuutlikkuse ja vastutustundliku juhtimise teemale spetsialiseerunud agentuuriks. Enactil on esindused Shanghais ja Amsterdamis ning koostööpartnerid Norras, Soomes ja nüüdsest ka Baltikumis. 

Enact klientideks on palju Rootsi juhtivad ettevõtted ja avaliku sektori asutused, näiteks Electrolux, Volvo Cars, Stora Enso, Rootsi Instituut jt. Nad on üks väheseid Global Reporting Initiative (GRI) sertifitseeritud koolituspartnereid siin regioonis. Äriklientide kõrval on Enact viinud aastaid läbi ka Rootsi Instituudi juhtimisprogrammi (SIMP), kus on osalenud ka mitukümmend Eesti ärijuhti.

Enacti asutaja ja tänane tegevjuht Mattias Iweborg on nõustanud vastutustundliku ja jätkusuutliku ettevõtluse teemal organisatsioone juba 17 aastat. Ta on koolitanud juhte pea 20 riigis alates Euroopast kuni Aastia ja Aafrikani.

 


Enacti nõustamisteenuste juht Anne Mette Christiansen on töötanud konsultandi ja praktikuna jätkusuutlikkuse teemadega üle 18 aasta, sh Deloitte-i partnerina Taanis. Ta on ka õppejõud  Copenhagen Business School-is.
 


Sustinere
 on partner ettevõtetele ja organisatsioonidele, et mõtestada lahti ning juhtida paremini nende ühiskondlikku rolli ja vastutust strateegia, kommunikatsiooni, töötajate, klientide, teiste huvigruppide ja laiemalt ühiskonna vaatest. Kahe tegevusaasta jooksul on Sustinere klientideks olnud Nordecon, Ekspress Grupp, Tallink Grupp, Nordic Houses, Estanc, Harju Elekter, BaltCap, Elering, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja teised. Projektid on hõlmanud jätkusuutlikkuse fookusteemade kujundamist, aruandlust, huvigruppide kaasamist, käitumisjuhendite kujundamist, kestliku arengu globaalseid eesmärke.


Lisainfo:

Marko Siller

Sustinere asutaja ja partner

marko@sustinere.ee

+372 5621 2898

 ja

Anne Mette Christiansen

Enacti nõustamisteenuste juht

anne.mette.christiansen@enact.se 

+46 76 138 5383


Add a comment

Email again: