Sõna, mis raputas 2017. aastat

Blogi

Comment
Oxford Dictionaries valib igal aastal sõna, mis möödnud aastal on ühiskonnas tähelepanuväärseks tõusnud. 2016 oli selleks näiteks post-truth. Aasta tagasi ennustasime oma blogis, et 2017. aasta sõnal on viide vastutusele. Tundub, et panime täppi!
Youthquake - just see valiti 2017. aasta Oxford Dictionaries sõnaks. Tegelikult juba 1965. aastal esmakordselt kasutatud youthquake viitab noorte inimeste tegudest ja mõjust tingitud kultuurilistele, poliitilistele või sotsiaalsetele muutustele.

Ja tõsi ta on. Võta lahti viimase paari aasta ettevõtluse uuringud, juhtide arvamuslood või trendide ennustused - pea kõikjal peetakse ettevõtteid keskkonnahoidliku, eetilise, avatud ja hooliva äritegevuse osas "motiveerivaks" teguriks just noore generatsiooni teistmoodi ootusi ja väärtusi

Noored tarbivad keskkonnateadlikumalt. Nad on tundlikud võrdse kohtlemise osas. Nad ei tolereeri eetikanormide rikkumist. Vajadusel hääletavad jalgadega (ja rahakotiga). Tööandjalt ootavad nad ausust ja kaasamist. Nii töötegemisel kui tarbimisel peab nende jaoks olema tähendus. Ühesõnaga - youthquake.  

Add a comment

Email again: